2013’ün En Trend Kış Tatilleri!

2012-12-06 19:03:00
2013’ün En Trend Kış Tatilleri! |  görsel 1

 

  National Geographic’in listelediği 2013 kışının en renkli, etkileyici ve macera dolu seyahatlerinden sizler için seçtiklerimiz…

 

1.Salzburg – Avusturya

Tarihi yılbaşı dükkanları, Bavyera-Alp havasında çalan kilise çanları ve buz tutmuş barok saraylar ile kışın ayrı bir güzel olan Salzburg, Aralık ayının başında başlayan festivallere ve kutlamalara ev sahipliği yapmaktadır. Efsaneye göre Krampus adındaki boynuzlu şeytan yaramaz çocukları korkutmak için gelmektedir. Festival esnasında korkunç giysileri içerisinde Krampuslar sokaklardan geçmektedir.

 

2.Toronto – Kanada

Hava sıcaklığı sıfırın altına düştüğünde Kanada’nın en büyük şehrindeki halk sokaklarda kışın gelişini kutlamaktadır. 25 Ocak-7 Şubat arasında gerçekleşen festivalde çeşitli aktiviteler gerçekleştirilmektedir.

2013’ün En Trend Kış Tatilleri!

 

3.Ruaha Ulusal Parkı – Tanzanya

Tanzanya’nın en ünlü safari destinasyonlarından biri olan bu park, huzur ve vahşi yaşamın bir arada bulunduğu macera dolu bir yolculuğa ev sahipliği yapıyor. Parkta filler, hipopotamlar, bufalolar ve özellikler yağmur mevsiminde çeşitli kuşlar görülebilmektedir.

2013’ün En Trend Kış Tatilleri!

 

4.Cayman Adaları

ABD, Miami’den direkt bir uçuş ile 80 dakikada ulaşılabilen Cayman Adaları, kış mevsiminde kum ve denizin tadını çıkarmak isteyenler için bulunmaz bir fırsattır. Adalardaki muhteşem sahillerde dilediğiniz gibi güneşlenebilir ve denizin tadını yeşil su kaplumbağaları ile birlikte çıkarabilirsiniz.

2013’ün En Trend Kış Tatilleri!

 

5.Harbin Buz Festivali – Çin

Kuzey Çin’de kış uykusuna yatmak pek de güzel bir fikir olmasa gerek. Hem de Sibirya’dan gelen soğuk rüzgarlarla birlikte enfes sanat eserlerini izlemek varken! Rus eserlerinden etkilenen yerel sanatçılar, Songhua Nehri’nden çıkardıkları buz kalıplarını kristal piramitlere, ejderhalara ve buzdan kalelere dönüştürüyor. Bir ay süren Harbin Buz ve Kar Festivali 5 Ocak’ta başlıyor. Gündüzleri çeşitli aktivitelerin gerçekleştiği festival alanı geceleri rengarenk ışıklarla aydınlatılmaktadır. Neon ışıkların buzla dansı kesinlikle kaçırılmaması gereken bir etkinliktir.

2013’ün En Trend Kış Tatilleri!

 

6.Orta Amerika Resifi -  Belize

Orta Amerika’da bulunan bu resif sistemi Belize, Meksika, Guateala ve Honduras kıyıları boyunca uzanır. Avustralya’nın Büyük Bariyer Resifi’nin yarısı kadar olsa da kolay ulaşılabilmesi açısından büyük ilgi odağıdır.  Bu resifler binlerce çeşit balığın ve canlının doğal yaşam alanıdır. Sığ resiflerde şnorkel ile dalış ve su kayağına bayılacaksınız.

2013’ün En Trend Kış Tatilleri!

 

7.Tayvan Fener Festivali - Tayvan

23 Şubat-10 Mart arasında gerçekleşen festivalde bir hafta boyunca her akşam rengarenk ve değişik şekillerdeki fenerlerin gökyüzüne yolculuğuna şahit olacaksınız.

2013’ün En Trend Kış Tatilleri!

1076
0
0
Yorum Yaz