'Altın Küre' adayları açıklandı

2012-12-14 09:53:00
Altın Küre adayları açıklandı |  görsel 1

 

    Oscarların habercisi Altın Küre Ödülleri’ne aday olan isimler açıklandı. 70. yaşını kutlayacak ödül töreninde 7 adaylıkla Steven Spielberg imzalı ‘Lincoln’ öne çıkarken, Breaking Bad, The Big Bang Theory ve The Newsroom dizi kategorilerinde aday gösterildi.

 

70. Altın Küre Ödülleri’nin adayları Beverly Hill Hotel’de düzenlenen törenle açıklandı.

Steven Spielberg’ün yönettiği Lincoln 7 dalda aday gösterildi. 'Lincoln’ı 5 adaylıkla 'Argo' ve 'Django Unchained' takip ediyor.

Televizyon kategorisindeyse 'Breaking Bad' ve 'The Newsroom' dizileri 'en iyi drama' dalında Altın Küreye aday gösterildi.

 

'The Bing Bang Theory' ile 'Girls'  ise  'en iyi komedi müzikal' dalında ödül almak için yarışacak.

13 Ocak günü düzenlenecek ödül törenini Tina Fey ve Amy Poehler sunacak. Tören CNBC-e'de simultaneli çeviriyle e2'deyse orjinal sesiyle izleyeciyle buluşacak.

İşte bütün kategorilerinde adaylar:

En İyi Film (DRAMA) 
Argo 
Django Unchained 
Life of Pi 
Lincoln 
Zero Dark Thirty

En İyi Kadın Oyuncu (DRAMA) 
Jessica Chastain (Zero Dark Thirty) 
Marion Cotillard (Rust and Bone) 
Helen Mirren (Hitchcock) 
Naomi Watts (The Impossible) 
Rachel Weisz (The Deep Blue Sea)

En İyi Erkek Oyuncu (DRAMA) 
Daniel Day-Lewis (Lincoln) 
Richard Gere (Arbitrage) 
John Hawkes (The Sessions) 
Joaquin Phoenix (The Master) 
Denzel Washington (Flight)

En İyi Film (KOMEDİ-MÜZİKAL)
The Best Exotic Marigold Hotel
Les Miserables
Moonrise Kingdom
Salmon Fishing in the Yemen
Silver Linings Playbook

En İyi Kadın Oyuncu (KOMEDİ-MÜZİKAL)
Emily Blunt (Salmon Fishing in the Yemen)
Judi Dench (The Best Exotic Marigold Hotel)
Jennifer Lawrence (Silver Linings Playbook)
Maggie Smith (Quartet)
Meryl Streep (Hope Springs)

En İyi Erkek oyuncu (KOMEDİ-MÜZİKAL)
Jack Black (Bernie)
Bradley Cooper (Silver Linings Playbook)
Hugh Jackman (Les Miserables)
Ewan McGregor (Salmon Fishing in the Yemen)
Bill Murray (Hyde Park on Hudson)


En İyi Animasyon
Brave
Frankenweenie
Hotel Transylvanie
Rise of the Guardians
Wreck-It-Ralph

En İyi Yabancı Film
Amour
Kon-Tiki
The Intouchables
A Royal Affair
Rust and Bone

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Amy Adams (The Master)
Sally Field (Lincoln)
Anne Hathaway (Les Miserables)
Helen Hunt ( The Sessions)
Nicole Kidman (The Paperboy)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Alan Arkin (Argo)
Leonardo DiCaprio (Django Unchained)
Philip Seymour Hoffmann (The Master)
Tommy Lee Jones  (Lincoln)
Christopher Waltz (Django Unchained)

En İyi Yönetmen 
Ben Affleck (Argo) 
Kathryn Bigelow (Zero Dark Thirty) 
Ang Lee (Life of Pi) 
Steven Spielberg (Lincoln) 
Quentin Tarantino ( Django Unchained)

En İyi Senaryo 
Chris Terrio (Argo) 
Quentin Tarantino ( Django Unchained) 
Tony Kushner (Lincoln) 
David O Russell and Matthew Quick (Silver Linings Playbook) 
Mark Boal (Zero Dark Thirty)

En İyi Dizi (DRAMA) 
Boardwalk Empire 
Breaking Bad 
Downtown Abbey 
Homeland 
The Newsroom

En İyi Kadın Oyuncu (DRAMA) 
Connie Britton (Nashville) 
Glenn Close (Damages) 
Claire Danes (Homeland) 
Michelle Dockery (Downtown Abbey) 
Julliana Margulies (The Good Wife)

En İyi Erkek Oyuncu (DRAMA) 
Steve Buscemi (Boardwalk Empire) 
Bryan Cranston (Breaking Bad) 
Jeff Daniels (The Newsroom) 
Jon Hamm (Mad Men) 
Damian Lewis (Homeland)

En İyi Dizi (KOMEDİ-MÜZİKAL) 
The Big Bang Theory 
Girls 
Modern Family 
Episodes 
Smash

En İyi Kadın Oyuncu (KOMEDİ-MÜZİKAL) 
Zooey Dechanel (New Girl) 
Lena Dunham (Girls) 
Tina Fey (30 Rock) 
Julia Louis Drefus (Veep) 
Amy Poehler (Parks and Recreation)

En İyi Erkek Oyuncu 
Alec Baldwin (30 Rock) 
Don Cheadle (House of Lies) 
Louis C.K. (Louie) 
Matt LeBlanc (Episodes) 
Jim Parsons (The Big Bang Theory)

En İyi Mini Dizi 
Game Change 
The Girl
Hatfields& McCoys
The Hour 
Political Animals

697
0
0
Yorum Yaz