Bekarken mutlu olmanın 5 altın kuralı!

2013-01-12 18:36:00
Bekarken mutlu olmanın 5 altın kuralı! |  görsel 1

Yalnızlık sandığınız gibi depresif bir şey değil; aksine kendinize vakit ayırıp, isteklerinize yoğunlaşabilmenize bir fırsat sunan bir dönemdir.Böyle bir dönemde size önereceklerimizi deneyip, bekarlığın tadını çıkarabilirsiniz.

Yalnızlığınızı değerlendirin
Yalnızlık korkutur. Bu yüzden genellikle çiftler ilişkileri kötü gitse de ayrılmaya cesaret edemezler. Oysa tek başınıza geçireceğiniz zamanı değerlendirebilirsiniz. Bu süre zarfında, kendinize vakit ayırabilir, yeni bir hobi edinebilir, yemek yapabilir, güzel bir kitap okuyabilir ve kendinizi keşfedebilirsiniz. Yalnızken de iyi vakit geçirebileceğinizi ve hatta bunun bir ihtiyaç olduğunu unutmayın.

Açık olun
İnzivaya çekilmekten vazgeçin. Televizyon, dvd, internet ya da evcil hayvanınızla vakit geçirmek güzel ama kendinizi kapatmak sizi depresyona sürükleyebilir. Düşüncelere dalmak yerine, arkadaşlarınızla ilişkilerinizi geliştirin, organizasyonlar düzenleyin. Bakımlı olun, dışarı çıkın ve gülümseyin. Tüm bunların sonucunda sizi etkilemek için yanınıza yaklaşanlar olduğunda hiç şaşırmayın, çünkü buna değersiniz!

Bencil olun
Kendinizi düşünün. İstekleriniz, amaçlarınız neler? Uzun zamandır yapmak istediğiniz bir şey var mı? Kendinizi keşfetmeniz ve arzularınızın üzerine yoğunlaşmanız için mükemmel bir zaman. Önceliklerinizi belirleyin ve hiç bir şeyin mutluluğunuzun önüne geçmesine izin vermeyin.

Hayattan zevk alın
Mutluluk sizin hakkınız ve eğlenmek için bir çift olmaya gerek yok. Güzel bir manzaranın tadını tek başınıza da çıkarabilirsiniz. Yalnızsınız diye doğanın güzelliklerinden kendinizi mahrum etmeyin.

Sosyal baskıyı yenin
“Eee ne zaman evleniyorsun?” gibi sorular, acıyan bakışlar oldukça rahatsız edici. Kendinizi ifade etmeye çalışmaktan bıktığınızı biliyoruz. Sadece şunu bilin, sizinle aynı durumda milyonlarca insan var ve mutsuz bir çift olmaktansa mutlu bir bekar olmak her zaman daha iyidir.

elmaelma.com

89
0
0
Yorum Yaz