Cep’ten cilt bakımı

2012-12-01 17:57:00
Cep’ten cilt bakımı |  görsel 1

 

Fujitsu’nun hazırladığı cilt bakım uygulaması kadınların deri sağlığının durumunu fotoğrafla takip edebiliyor.

 

Uygulama yüz rengi değişimleri ile ilgili kayıt tutuyor ve bazı deri hastalıklarını tespit edebiliyor. Program insan yüzünün herhangi bir bölümündeki derinin fotoğraflarını analiz ediyor. Yüz rengi değişimleri ile ilgili kayıt tutuyor ve bazı deri hastalıklarını tespit edebiliyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre bu tür kontrolleri günübirlik yapacak olan bir smartphone kullanıcısı derisinin günün değişik saatlerinde nasıl göründüğünü izlemesi mümkün olacak. “Bu son derece eğlenceli” diyen Fujitsu yetkililerinden yapılan açıklamaya göre kullanıcılar gözlem sonuçlarını sosyal paylaşım siteleri üzerinden diğer insanlarla da paylaşabilecek.

Kozmetik markası Jill Stuart ile gerçekleşen işbirliği Android telefonlara ‘Skin Color’ adı ile indiriliyor. Cilt fotoğrafı çekmek için Jill Stuart’ın promosyon olarak verdiği özel spatuladan da edinmek gerekiyor. 

 

The app, launched by Fujitsu takes colour-compensated pictures of skin tone which allow users to accurately monitor skin condition using a smartphone

 

 

The company claims that its colour chart - a transparent film of plastic laid over the cheek, is highly accurate due to four 'quadrants' which enable to correct colour for the angle of light striking the cheek

 

 

The company hopes to partner with cosmetics companies to market the app via their sites

105
0
0
Yorum Yaz