Dünyanın en pahalı 5 hayvanı

2016-12-15 10:53:00
Dünyanın en pahalı 5 hayvanı |  görsel 1

Yılbaşı yaklaşıyor... Bir çok kişinin hediye alternatifleri arasında evcil hayvanlar da var. Kimi minik bir kedi, kimi köpek kimisi de akvaryum almayı düşünüyor. Ancak bu listedeki 5 canlıyı almak birazcık masrafli. Kimi oturduğunuz evden bile pahalı ya da hayal ettiğiniz bir spor arabadan...

1. Beyaz Aslan

Tahmin edebileceğiniz gibi bu 'kediler' biraz nadir. Sadece Güney Afrika'daki Kruger Milli Parkı'nın uzak bir bölgesinde bulunuyorlar. Ve vahşi doğada 300'den az sayıda... Farklı beyaz kürklere ve gözlere sahip olmalarına rağmen aslında albino değildirler. Bu çarpıcı görüntüleri genetik bir pigment mutasyonudur. 

Evcil hayvan listelerinde en üstlerde olmasa da 465 bin liralık fiyatıyla listelerde zirveyi zorluyor.

2. Labrador 

Hemen hemen herkesin favori bir köpek ırkı vardır. Ancak, Labrador kesinlikle en tepede olması gereken köpek ırklarından biri. Sadece İngiltere'de bile 500 binden fazla aile Labrador sahibi. İngiltere'de bir Labrador'a verilen ücret sizi hayrete düşürebilir. Yaklaşık 155 bin sterlin, yani 680 bin Türk lirası.

3.Holstein İneği

Bu listede ineğin ne işi var demeyin. Çünkü 'Missy' adlı göseri ineğinin değeri tam 4 milyon lira, yani 913 bin sterlin.

4.Tibetan Mastiff

Uzakdoğu'da güç ve zenginliğin zirvesi olarak görülen bu heybetli köpekten bulmak gerçekten çok zor. En pahalı Tibet Mastiff, Çin'de 1,14 milyon sterlin'e yani yaklaşık 6 milyon lira.

5. At

Tabii ki atlar yeryüzünde yaşayan en sadık ve en sakin hayvanlarından biri. İngiltere'de 2006 yılında şampiyon bir at için tamı tamına 12 milyon sterlin yani aşağı yukarı 53 milyon lira verilmiş

 

12
0
0
Yorum Yaz