En Ünlü Karayip Kumsalları

2012-11-26 10:20:00
En Ünlü Karayip Kumsalları |  görsel 1

 

    Altın kumsallarıyla Karayipler şüphesiz dünyanın en etkileyici kumsallarına sahip. İçinizi ısıtan manzaralar, turkuaz sular ve sarıdan pembeye kadar değişen kumsalları rüya gibi bir tatili garantiliyor. İşte en ünlü Karayip kumsalları…

 

1.Englishman’s Bay

Tobago’da bulunan koy oldukça gizli bir bölgededir. Bu sahilde pek fazla insan bulamazsınız. Ancak yarım ay biçimindeki koyda hayatınızın en romantik dakikalarını yaşayabilir, muhteşem denizin ve kumsalın tadını çıkarabilirsiniz.

En Ünlü Karayip Kumsalları…

 

2.Trunk Bay

National Geographic Society tarafından dünyanın en güzel kumsalları arasında yer alan Trunk Bay, Karayip’leri dolaşan cruise gemilerinin uğrak noktasıdır. Birleşik Devletler Virgin Islands olarak geçen adalar topluluğundan St. John’da bulunan kumsala bayılmamak mümkün değil!

En Ünlü Karayip Kumsalları…

 

3.Crane Beach

Barbados ‘un güneydoğu sahillerinde bulunan kumsal dünyanın en güzel 10 sahili arasındadır. Kayalıkların arasında bulunan kumsal korunmuş bir alandır.

En Ünlü Karayip Kumsalları…

 

4.Playa Paraiso

Küba’ya ait olan bir mercan adasında bulunan Playa Paraiso, adanın tamamını çevreleyen kumsallarıyla çok çekicidir. İnce beyaz kum Karayip deniziyle eşsiz bir görüntü oluşturur.

En Ünlü Karayip Kumsalları…

 

5.Placencia

Belize’deki en güzel sahillerden biridir. Kıyının hemen açıklarında bulunan mercan adacıkları çok etkileyicidir.

 

6.Pink Beach

Barbuda’nın göz kamaştıran pembe kumsallarında güneşlenmek, masmavi sularında şnorkelle dalmak en büyük keyfiniz olacak. Parçalanmış mercanlar sebebiyle pembe rengi alan kumsal cennetten bir parça gibi kıyı boyunca uzanıyor.

En Ünlü Karayip Kumsalları…

 

7.Los Roques

Venezuela hükümeti tarafından 1972’de doğal hayatı ve muhteşem bir limanı korumak için açılan ulusal park, Karayip Denizi’ndeki en büyük liman olma özelliğini taşıyor. Kristal gibi suları ve bembeyaz kumsalları ile tam bir dalma, yelken ve balık cennetidir.

En Ünlü Karayip Kumsalları…

 

8.Seven Mile Beach

Jamaica’nın en uzun kumsalıdır ve ilki 1960’da açılmış olan pek çok lüks otele ev sahipliği yapar. çıplak güneşlenmeyi sevenler bu kumsalın ıssız yerlerini tercih etmektedir.

En Ünlü Karayip Kumsalları…

 

9.Punta Cana

Dominik Cumhuriyeti’nin en ünlü plajıdır. Bölgede ufak şehirleri andıran oteller bulunmaktadır. Canlı yaşantısı ve Las Vegas tarzı şovlarıyla güzel bir tatilin habercisidir.

En Ünlü Karayip Kumsalları…

 

 

10.Palm Beach

Aruba’da bulunan Palm Beach, sakin sularıyla ideal bir yüzme yeri. Çevrede pek çok hizmet ve aktivite bulunuyor. Dilediğiniz su sporunu Palm Beach’de yapabilirsiniz.

En Ünlü Karayip Kumsalları…

İndirimli tatil seçenekleri ve tur fiyatları için tıklayın!

876
0
0
Yorum Yaz