Evli mutlu gay futbolcu

2013-01-06 09:48:00
Evli mutlu gay futbolcu |  görsel 1

 

  Futbolcular içerisinde eşcinsel olanların hiç de az sayıda olmadığını vurgulayan İngiliz oyuncu, “Bir futbolcunun eşcinsel olmasında anormal bir durum yok” dedi.

 

 

İngiltere Premier Lig kulüplerinden West Ham United’da forma giyen sol açık Matt Jarvis, eşcinsellerle ilgili yayın yapan ‘Attitude’ dergisi için verdiği pozlarla ilgili açıklama yaptı. Futbolcular içerisinde eşcinsel olanların hiç de az sayıda olmadığını vurgulayan Jarvis; “Bu normal bir olay” dedi.  Bunun anormal bir durum olmadığını ifade eden İngiliz oyuncu, “Bir futbolcunun eşcinsel olmasında anormal bir durum yok. Eğer böyle olduğunu düşünüyorsanız delirmiş olmalısınız” şeklinde konuştu. Sadece bekar futbolcuların eşcinsel olmadığını belirten Jarvis, evlenen futbolcularda da eşcinsellerin olduğunu söyledi. Ünlü futbol yıldızları David Beckham ve Fredrik Ljungberg gibi Attitude dergisine poz veren Jarvis; “Birçok futbol oyuncusunun gay olduğunu eminim, olay sadece çıkıp söylemeleri ve farklı olduklarını söylemeleri gerekiyor. Gayler hakkında düşündüğüm tek birşey var. Onlar için hayatın ne kadar zor olduğunu anlayabiliyorum” diye konuştu.

Speaking out: In an attempt to stamp out one of the game's last remaining stigmas, Premiership footballer Matt Jarvis has become only the third footballer to appear on the cover of the UK's leading gay magazine

Dayanamayıp intihar etmişti

İlk defa bonservisine 1 milyon Pound’dan fazla para ödenen futbolcu olan Justin Fashanu, uzun yıllar boyunca eşcinsel olduğu gerekçesiyle zorluklar yaşamış, 1998 yılında intihar etmişti.

Verdiği pozlar tartışıldı

Bayern Münih’te uzun yıllar forma giyip, attığı gollerle Alman ekibinde birçok başarıya imza atan Giovanne Elber de eşcinsel olarak biliniyor. Verdiği çarpıcı pozlar internet ortamında oldukça popüler.

Optimism: Matt Jarvis, left, is pictured in action against Norwich City on New Year's Day.

707
0
0
Yorum Yaz