Farklılıklar Adası Zanzibar

2012-12-01 18:10:00
Farklılıklar Adası Zanzibar |  görsel 1

 

Tanzanya’nın doğusunda Tanzanya’ya bağlı özerk iki adacıktan oluşan Zanzibar, muhteşem kumsalları ve farklı kültürel tarihi ile sizi bekliyor.

 

Zanzibar turkuaz rengi denizi ve 25’ten fazla harika plajıyla balayı için adeta cennet bir destinasyondur. Zanzibar, denizin keyfini, yerel hayatın akışını ve hayvanlar alemini yakından tanıyabileceğiniz aktivitelerle size farklı seçenekler sunuyor. Ayrıca çevredeki irili ufaklı adalara günlük geziler yapabilirsiniz.  Zanzibar’ın en önemli turizm merkezi ve  dünya mirası olarak kabul edilen Stone Town bölgesini gezip oradaki yapıları ve kültürü keşfedebilirsiniz. Stone Town ve çevresi Zanzibar’ın en eski semti ve eski kölelik zamanından kalma evleri ile dikkat çekmektedir. Zanzibar Turu ülkemizde bir kaç acente tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

Farklılıklar Adası Zanzibar !

 

Hint okyanusunda bir ada olması itibari ile daha çok plajları ile ön plana çıksa da ada Queen Grubu’nun efsane Solisti Freddie Mercury’nin doğum yeri olması ile de ünlüdür. Ayrıca adadaki baharat bahçeleri, tropikal bahçeler ve meyveler görülmeye ve tadılmaya kesinlikle değer.

Farklılıklar Adası Zanzibar !

Zanzibar’da neler yapabilirsiniz diye soracak olursanız, öncelikle olabildiğince deniz ve güneşten en mükemmel şekilde istifade edebilirsiniz. Muhteşem kumsalları, ayaklarınızı yalayan kum plajları ve turkuaz rengi denizi ile muhteşem deniz keyfinin yanında Blue safari denilen safarilere katılarak bölgedeki irili ufaklı bir çok adacığı keşfedebilirsiniz.  Muhteşem deniz altı zenginliklerini görmek için dalış yapabilir, Stone Town şehrinde alışveriş ve gezi yapabilir, düzenlenen turlarla tarihi ve kültürel değeri olan yerleri görebilirsiniz.

Farklılıklar Adası Zanzibar !

 

Nasıl Gidilir:

En çok soru Zanzibar’a nasıl gidilir yönünde olmakta. En uygun yolu şu şekilde tarif edebiliriz: Türk Hava Yolları İstanbul’dan haftanın 3 günü Tanzanya’nın başkenti Dar Es Salaam şehrine hareket etmektedir. Akşam saatlerinde hareket eden uçak yerel saatle 02:30’da Dar Es Salaam Şehrinde olmaktadır. Sabah uçak erken indiği için havalimanında sabah 7’ye kadar beklemek zorundasınız, çünkü Zanzibar Ksunai Havalimanı’na gidecek ilk uçak 7:30 da hareket ediyor ve 30 dakikalık bir uçuş sonrası Zanzibar’da oluyor. Ya da hızlı feribotlarla bir kaç saatlik keyifli bir yolculuk sonrası Zanzibar’a geçebilirsiniz. Konaklama konusunda ise küçük bir hatırlatma yapmak istiyoruz.  Zanzibar’da birçok otel bulunuyor. Bunların bir kısmı şehir merkezinde dekore edilmiş turistik şehir otelleri, bir kısmı da sahillerde yer alan daha lüks ve kaliteli kumsal otelleri. Eğer turkuaz rengi muhteşem denizin tadını çıkarmaya gidiyorsanız mutlaka kumsal otel tercih edin ve bunu yaparken mutlaka bir acente kullanın. Zira internet kullanımı çok yaygın olmadığı için internet üzerinden yapacağınız rezervasyonlarda problem çıkabilir ve bunun için en uygunu ülkemizde düzenli olarak gerçekleşen Zanzibar turlarına katılmanız.

 

 

Peki, Adaya gidilecek zaman ne zamandır?

Kışın evlenenler ve yazın güneşli günlerini yaşamak isteyen çiftler için Zanzibar ideal seçim. Aralık-Nisan aylarında oldukça sıcak olan ada Mayıs ve Ekim aylarında daha serin ve yağışlı.

Farklılıklar Adası Zanzibar !

Gastronomi

Afrika mutfağı, yerel geleneklerin yanı sıra Arap, Avrupa ve Asya etkilerini yansıtır. Dünyanın en büyük ikinci toprak kütlesi olan ve yüzlerce etnik kabileye ve sosyal gruba ev sahipliği yapan Afrika’daki bu çeşitlilik mutfak kültürüne de doğrudan yansır

İklim

Zanzibar ‘da tropikal iklim hakimdir. Ortalama sıcaklık 32 derece sıcaklıktadır. Sıcaklığın en yüksek olduğu mevsimler Aralık – Nisan arasıdır. Kuzey musonları  ve en soğuk mevsimler Haziran – Ağustos esnasında, güneybatı musonları ise  Ekim’den öncesine kadar devam eder. Yumuşak yağmurlar Kasım ve Mayıs aylarında görülür.

En Avantajlı Zanzibar Turlarını görmek için Tıklayın..

1092
0
0
Yorum Yaz