"Harem yayından kaldırılsın"

2013-01-16 13:14:00
Harem yayından kaldırılsın |  görsel 1

 

 

Daha önce 'Muhteşem Yüzyıl' dizisi için suç duyurusunda bulunan turizmci Ömer Faruk Bildirici, şimdi de, "tarihi değerlerimizle alay edildiği" gerekçesiyle 'Harem' dizisinin yönetmeni Gani Müjde hakkında soruşturma başlatılması ve dizinin yayından kaldırılması için savcılığa suç duyurusu yaptı.

 

Türkiye'de yayınlanan diziler hakkında çok şey yazıldı, söylendi. Seveni kadar sevmeyeni de olan bu popüler dizilere karşı somut olarak harekete geçmeyi üstüne vazife gören Konyalı 34 yaşındaki turizimci Ömer Faruk Bildirici ise ikinci kez suç duyurusu dilekçesiyle savcılığa başvurdu.

Daha önce, tarihi değerlerle alay edildiği ve gerçeklerin çarptırıldığı gerekçesiyle 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinin yönetmenleri hakkında soruşturma açılması ve dizinin yayından kaldırılması için Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunan Bildirici, şimdi de Bakırköy Adliyesi'ne giderek savcılığa suç duyurusu dilekçesini sundu./_np/6970/18936970.jpg

Dilekçede, Harem dizisinin yönetmeni Gani Müjde'nin tarihimizde yaşanan olayları mizah konusu yapmak suretiyle o dönemde yaşamış olan padişahları ve devlet yöneticilerini, halkın gözünde küçük düşürerek gıyaplarında rencide ettiği belirtildi.

"PADİŞAHLAR HALVET DÜŞKÜNÜ GÖSTERİLİYOR"

Bildirici, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

"Dizi bölümlerinden anlaşılacağı üzere o dönem yaşamış padişahları ima ederek, isimlerini kelime oyunu yaparak sanki onlar alkol müptelası, halvet düşkünü, kadınların oyuncağı olmuş ve saray hayatından başka yaşantıları olmamış gibi gösterme cüretinde bulunarak apaçık tarihimize adını altın harflerle yazdıran ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun temel taşlarının oluşumunda büyük emeği geçen şahsiyetlere iftira atılmaktadır."/_np/7297/18937297.jpg

GANİ MÜJDE HAKKINDA SORUŞTURMA TALEBİ

Harem dizisi yönetmeni Gani Müjde'nin halkı aldatmak ve tarihte yaşamış padişahları kötü olarak halka empoze etmeye çalıştığı ileri sürülen dilekçede, Harem dizisinin yayından kaldırılması ve dizinin yönetmeni Gani Müjde hakkında soruşturma başlatılması talep edildi.

AA muhabirine konuşan Ömer Faruk Bildirici, Konya'da yaşadığını suç duyurusunda bulunmak için İstanbul'a geldiğini belirterek, "Konya Savcılığı'na da suç duyurusunda bulunabilirdim ancak işlemler uzun süreceği için bizzat İstanbul'a gelerek dilekçemi elden teslim ettim. Daha öncede Meclis'e dilekçe yazarak padişahlar hakkında koruma kanunu çıkartılması için talepte bulundum. Tarihi değerlerimizi korumaya yasal yollarla devam edeceğim" dedi. (hürriyet.com.tr)

438
0
0
Yorum Yaz