Hastaneden açıklama: Birand yoğun bakımda

2013-01-17 12:44:00
Hastaneden açıklama: Birand yoğun bakımda |  görsel 1

 

 

Türk haber televizyonculuğunun efsane isimlerinden Mehmet Ali Birand’ın durumu ciddiyetini koruyor. Dün geçirdiği ameliyatın ardından beyin ölümünün gerçekleştiği iddia edildi. Hastane bu durumla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı ancak, “Yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor” demekle yetindi. Hastanede yanı başında bekleyen eşi Cemre ve oğlu Umur ise bir mucize bekliyor. Oğlu da, babasının twitter hesabından “İyileşmesi için dua ediyoruz” diye mesaj geçti.Kanal D Haber Direktörü Süleyman Sarılar, Birand'ın makinelere bağlı yaşadığını, doktorların çok umutlu konuşmadığını söyledi.

 

Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand, dün safra kesesindeki stent değişimi için Amerikan Hastanesi’nde ameliyat olmuştu. 72 yaşındaki deneyimli gazeteci Birand'ın operasyon sırasında kalbinin durduğu ve doktorların çabasıyla yeniden çalıştırıldığı ortaya çıkmıştı.  Amerikan Hastanesi’nden yapılan açıklamada da “Safra yollarındaki darlığa yönelik bir girişim geçiren Mehmet Ali Birand, gözlenen kardiyak sorunlar nedeniyle yoğun bakımda izlenmektedir” açıklaması yapılmıştı. Birand’ın bu sabah saatlerinde durumunun kötüye gittiği ve beyin ölümünün gerçekleştiği bilgisi geldi. Bu bilgi hastane yönetimi ve ailesi tarafından doğrulanmadı ancak yoğun bakımda tutulduğu açıklandı.

OĞLU: DUA EDİYORUZ

Hastanede bekleyen eşi Cemre ve oğlu Umur, durumu oldukça ciddi olan Birand’ın sağlığına kavuşması için dua ediyor. Yakınlarından “Bir mucize bekliyoruz” haberi gelirken, oğlu Umur Birand, babasının Twitter adresinden şu açıklamayı yaptı: “'Ben Umur Birand, babam halen yoğun bakımda. İyileşmesi için dua ediyoruz. Gösterdiğiniz sıcak ilgi için çok teşekkürler.”

 

BEYİN ÖLÜMÜ KARARINI ALABİLMEK İÇİN ŞART NEDİR?

Usta haberci Birand, Amerikan Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesinde... Sabah saatlerinde Birand'ın beyin ölümünün gerçekleştiği iddia edildi. Birand'ın oğlu ve hastane, iddiayı yalanladı. Peki beyin ölümü kararı nasıl alınıyor?

Beyin ölümü kararı yoğun ünitelerinde, 4 uzmanın onayıyla veriliyor. Ve organ nakli yapılmayacaksa hastanın kalbi durana kadar tıbbi destek veriliyor.

KANAL D: YAŞIYOR

 

Kanal D Haber Müdürü Salih Selçuk, Birand'ın sağlık durumuna ilişkin, “Birand, yaşıyor, yoğun bakımda” dedi.

AMERİKAN HASTANESİ: YOĞUN BAKIMDA

Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi'nden yapılan açıklama, "Mehmet Ali Birand hastanemizde yatmakta olup, yoğun bakımda tedavisine devam edilmektedir" denildi.

'MAKİNELERE BAĞLI OLARAK YAŞIYOR'

Mehmet Ali Birand’ın sağlık durumunu Kanal D’de canlı yayında aktaran Kanal D Haber Direktörü Süleyman Sarılar, "Mehmet Ali Birand yaşıyor. Az önce yoğun bakımdan indim. Durumu kritik ancak makinelere bağlı olarak yaşıyor. Doktorlar çok umutlu konuşmuyor ancak Allah’tan ümit kesilmez, dua edin diyorlar" dedi.

Sarılar, "Ailesi, Umur ile konuştum, Cemre hanım ile konuştum. Yoğun bakımda umutla bekliyorlar. İnşallah iyi haber alacağız, diye bekliyorlar. Doktorlar durumu stabil diyorlar. Mehmet Ali Birand şu an yaşıyor. Hastaneden yapılan açıklamada şu an makinelere bağlı olarak yaşatıyoruz dediler" diye konuştu.

ARINÇ: ÜMİT EDERİZ SAĞLIĞINA KAVUŞSUN

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Birand'ın sağlık durumuyla ilgili, “Yoğun bakımda, Şu anda hayatta. Ümit ederiz ki sağlığına kavuşsun” dedi.

BU AKŞAM BDP'Lİ DEMİRTAŞ'I KONUK EDECEKTİ

Gazeteci Ruşen Çakır, Twitter hesabındna yaptığı açıklamada ''Birand'ın sağlığı elverseydi bu akşam yayınlanacak olan 32. Gün programında BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı konuk edecekti'' diye yazdı.

(hürriyet.com.tr)

2129
0
0
Yorum Yaz