Hitchcock oyuncusuna tecavüze kalkışmış

2012-11-26 09:46:00
Hitchcock oyuncusuna tecavüze kalkışmış |  görsel 1

 

 

      Korku sinemasının en ünlü ismi, İngiliz yönetmen Alfred Hitchcock’un ‘Kuşlar’ filmindeki baş kadın oyuncusu Tippi Hedren’i cinsel ilişkiye zorladığı öne sürüldü.

 

Amerikalı ünlü özyaşamöyküsü yazarı Donald Spoto’nun birçok ünlüyle yaptığı röportajlarda anlatılanlara göre, Hitchcock, Hedren’i ilk kez 1961’de karısıyla çay içerken bir reklamda gördü. O sıralar 31 yaşında, dul ve bir çocuk annesi olan Hedren, modellik yaparak geçimini sağlamaya çalışıyordu. Onu çok beğenen Hitchcock, hemen temsilcilerini gönderip sözleşme imzalattı.

The real deal: Alfred and Tippi on set of The Birds in 1963

Daha sonra meşhur ‘Kuşlar’ filminin çekimlerine başladılar. Çekimlerde Hedren’in giyiminden yiyip içtiğine kadar her şeyine karışan yönetmen, başroldeki aktör Rod Taylor’ın bile ona dokunmasına izin vermiyordu. Bir gün Hedren’i oteline bırakmak için otomobiline alan Hitchcock, yapım yardımcısı ve asistanının şaşkın bakışları arasında onun üzerine çullanıp öpmeye başladı. Çok şaşıran Hedren otomobilden zorlukla kaçtı.

Hedren’in kendisini reddetmesi üzerine Hitchcock ‘Kuşlar’ filminde ona saatler süren, yüzlerce kez tekrar yaptırdığı çekimlerle işkence etti. Doktor, bayılan Hedren’i tekrar oynatmaya çalışan Hitchcock’a “Kızı öldürmek mi istiyorsun” diye çıkıştı. Sözleşmesini iptal etmek isteyen güzel yıldızı ise, “Hiçbir yerde iş bulamazsın. Kariyerini mahvederim” diye tehdit etti.

Painting on a brave face: The film suggests Alfred listened in on Tippi's calls and dictated who she could date

112
0
0
Yorum Yaz