İçerde oyuncuları ve konusu

2017-01-05 14:29:00
İçerde oyuncuları ve konusu |  görsel 1

Show TV'nin sevilen dizisi İçerde her hafta izleyicileri şaşırtmaya devam ediyor. Şaşırtma konusunda uzman olan, izleyiciyi diziye daha çok bağlandıran usta yönetmen Uluç Bayraktar diziyi satrançtaki iki şahın mücadelesi gibi göstertiyor. Dizideki her karakterin hamleleri her iki şahı (Kebapçı Celal ve Yusuf Müdür) etkilerken, vezirlerin (Sarp ve Mert) olaylara karşı hamleleri diziyi daha da karmaşık hale getiriyor. Dizinin senarist koltuğunda iki kişi var: Ertan Kurtulan ve Toprak Karaoğlu.

Dizinin konusu

Ay Yapım'ın en son dizisi olan İçerde dizisi izleyiciden tam not aldı. Güçlü kadrosuyla televizyon dünyasına giriş yapan dizinin konusu aslında yabancı değil. The Departes (Köstebek) filminden uyarlanan dizide Türk kurgusu ağırlığını verecek.

Gizli polis olan Sarp mafyanın içine girerken, Mafyanın içinde olan Mert, polis teşkilatının içine giriyor. Yusuf Müdür ile Kebapçı Celal'in satranç savaşıda bu iki karakter vezir rolünde. Sarp'in görevi mafyayı temizlemek, Mert'in görevi ise Kebapçı Celal'i korumak. İçerde dizisi yıla damga vuran dizilerin içinde yer alıyor.

Sarp Yılmaz ( Çağatay Ulusoy)

Sarp Yılmaz, polis teşkilatının göz bebeğiyken bir anda kendisini dışarıda bulur ve mafyanın içerisine yerleşir. Dışarda görünen kimliğiyle emniyetten nefret eden Sarp'in tek görevi Kebapçı Celal'i ve onun mafyasını bitirmek.

Mert ( Aras Bulut İynemli)

Sarp Yılmaz'dan sonra ikinci olarak akademiyi bitiren Mert, Yusuf Müdür'ün en iyi komseridir. Dışarda görünen Mert, iyi bir polis. İçerde görünen durumu ise Kebapçı Celal'in manevi oğlu.

Kebapçı Celal ( Çetin Tekindor )

 Affı olmayan mafya babalarından biri olan Celal'in asıl mesleği kebapçı olmasıdır. Ne zaman bir suç işlese Sarp'ın babası o suçları üstüne almıştır. Bu yüzden Celal'in kalbinde Sarp'e karşı merhamet ve sevgi vardır. Celal, kendini korumak için manevi oğlu Mert'i polis teşkilatının içine alır. Ama farkında olmadığı bir şey varsa, en büyük düşmanı Yusuf Müdür ise aynı taktiği kullanmaktadır.

Yusuf Müdür ( Mustafa Uğurlu )

 İstanbul'un en iyi müdürlerinden olan Yusuf Müdür, teşkilattaki en iyi polisleri kendi içinde barındırır. Yaptığı operasyonlarla efsaneleşen Yusuf Müdür'ün son oyunu Celal'in üzerine kuruludur. Celal gibi Yusuf da bir şeyi bilmiyor, en iyi adamı olan Mert'in bir mafya babasına yakın olmasını...

Eylem (Damla Colbay)

Çocuk yaşlarındayken Sarp'ın annesi Füsun onu evlatlık olarak alır ve onu evladı gibi sever. Eylem'in annesi ve babası çocuk yaşta vefat etmiştir. Eylem üniversiteyi bitirdikten sonra gazeteci olur. Hem Sarp'a hem de Mert'e yakın olacak olan Eylem'in kalbi yavaş yavaş Mert'e doğru akmaya başlar.

Melek ( Banu Soral )

Kebapçı Celal'in manevi kızı ve Mert'in çocukluk arkadaşı. Melek mafyanın avukatıdır. Ve Sarp, mafyanın içine girdikten sonra, Melek bir şekilde kendisini hep Sarp'ın yanında bulur. Melek'in en etkin silahı zekasıdır.

Davut ( Rıza Kocaoğlu )

Celal'in adamlarından olan Davut'un affetmeme huyu dikkat çeker. Celal'e sadık olmasıyla bilinir. Kebapçı'nın gölgesiyken Sarp, onu gölgeden çıkartıyor. Melek'e karşı sevgisinden dolayı Sarp'a karşı nefreti var.

Al Yanak ( Yıldıray Şahinler )

Al Yanak, Celal'in eski adamlarından. Celal'e güç uğruna satıyor; kendisini çakal olarak görüyor. Daha büyük bir aslan gördüğünde ona yakınlaşıyor. Bu Al Yanak'ın sonu olabilir... Şu ana kadar Kebapçı Celal'den daha büyük aslan çıkmadı. Dizide artık Celal'in baş düşmanıdır. Celal'den nefret edenler Al Yanak'ın yanına gelecektir. Al yanak da o isimleri Celal'e bildirecektir. Tüm düşmanlar bittiğinde Al Yanak ile Celal ne yapacak?

Yeşim ( Gözde Kansu )

Kebapçı Celal'in eşi... Celal'in öz kızı olan Melek'i oldukça kıskanıyor. Sarp ile Melek arasındaki ilişkiyi bilen iki kişiden biri. Oğlu için Celal'i bile gözden çıkarabilecek kadar hırslı.

21
0
0
Yorum Yaz