İksir Resort Town’da “Yaşam İksiri”

2012-11-19 13:29:00
İksir Resort Town’da “Yaşam İksiri” |  görsel 1

 

 

Uçsuz bucaksız bin bir ton yeşilin, sarının, turuncunun, mavinin tek karede olduğu Kastamonu Daday’daki İksir Resort Town Tatil & Yaşam Kasabası, Cennet’ten bir köşe olarak ‘Yaşam İksiri’ni sunuyor.

Bol oksijeniyle ciğerlerinizi, görselliğiyle ufkunuzu, 50’nin üzerinde aktivitesiyle yaşamınızı renklendiren İksir Resort Town, 5 duyuya hitap ediyor, yetmiyor; bedeninizi ve ruhunuzu besliyor. 

Matematik öğretmeni İksir Aydın ve ailesi, hayallerindeki yaşamı, memleketi Kastamonu Daday’da hayata geçirmek için yola çıkıyorlar ve hayallerini gerçekleştiriyorlar. Düşündükleri yaşamı ve tatili doğa düşkünü ve doğaya dost dostları ile paylaşmak istiyorlar.

 

Aktivite dolu bir yaşam kasabası kurduklarını anlatan İksir Resort Town Tatil & Yaşam Kasabası Yönetim Kurulu Başkanı İksir Aydın, “Doğa ve insana saygı felsefesinden yola çıkarak, ‘Yaşam iksiri’ formülünü hazırladık. Doğa, tarih, kültür, spor, hobi, yerel yaşam, doğal beslenme ve 365 günün gizemini yorumlayarak çok alternatifli yeni tatil anlayışını hayata geçirdik. Misafirlerini gelincik, kızılcık, kiren şurupları ile karşılıyor, doğal reçeller, marmelatlar ikram ederek uğurluyoruz” diyor.

 

50’nin üzerinde aktivite hayata renk katıyor

 

“Her gün yeniden doğmak” sloganını benimseyen İksir Resort Town’da, 50’nin üzerinde aktivite yapılıyor, hayata renk katıyor.

Bu aktiviteler arasında; Kapalı ve açık manejde binicilik eğitimi ; doğada atlı safari ; dağ bisikletleri ile çevre turları ; ATV ile gezi ; Jeep safari ; Off road ; Fayton ile turlar ; Trekking ; Kano ; Yüzme ve yüzme eğitimi ; Hamam ve sauna keyfi ; Çeşitli masajlar ; Yumurtacı Göletinde olta balıkçılığı ; Kuş Gözlemciliği ; Soğucaovada yaban hayat gözlemciliği ; Kışın hediklerle doğa yürüyüşleri ; Snow tube ile kar eğlencesi ; Kızaklar ile kış keyfi ; kayak turları ; Mevsimine göre çeşitli mantar türlerini inceleme ve toplama ; Ahşap atölyesinde ahşap oymacılığı ve hediyelik eşya yapımı ; Atölyede ‘Daday Sandalyesi’ yapımı ; Atölyede uçurtma yapımı ; Ahşap atölyesinde kızak yapımı ; kışın atlı kızak keyfi ; dokuma tezgahlarında gözlem ; Daday tarihi yerler gezisi ( Köpekçioğlu, Balaban konakları, Mahmutbey camii, kaya mezarları ziyaretleri) ; Kastamonu gezisi (Şerife Bacı Anıtı, Kastamonu kalesi, saat kulesi, Münire Medresesi, Etnografya Müzesi) ; Tarihi İksir Hanım Konağında müzik dinletileri ; dünyaca ünlü kanyon, mağara, şelale gezileri ; Fotoğraf safarileri ; Üretim çiftliği ziyaretleri ; Hobi bahçeleri yapmak ; Kendi topladığı ürünlerle reçel, pekmez, turşu , şurup, ekmek yapımına katılmak ; Doğa resimleri çalışması ; Soğucaova bölgesi yayla gezileri ; Bahçe satrancı ; Dart ; Petank ; Masa Tenisi ; Badminton ; Çocuk parkı ; Mini Club ; Geleneksel ve unutulmaya yüz tutmuş Sepet Yapımı sanatını gözlem ; Çim sahada futbol keyfi ; Basketbol, voleybol ve hentbol gibi takım oyunları; tavla, okey ve kağıt oyunları ; scrabble, tabu gibi grup oyunları ; çocuklara yönelik origami ; çocuklara yönelik yüzme ve binicilik eğitimlerini de içeren yaz kampları; Kampçılık ; Karavan  yer alıyor.

Çiftlikte üretilen ürünlerle doğayla iç içe olmayı sağlayan tesis, aynı zamanda konforu özleyenlerin ilgi odağı haline geliyor.

  

İş dünyası, doğal atmosferde bayi toplantılarını yapıyor

 

Holdingler, şirketler, dernekler, kurum ve kuruluşlar; hem doğa hem de aktivitelerden yararlanarak, iş yaşamlarının gerektirdiği toplantı, konferans ve motivasyon eğitimlerini her türlü teknik ekipmanla donatılmış toplantı salonlarımızda yapabilmekte, aynı zamanda aileleri ile birlikte olabilmenin keyfini de yaşamaktadırlar.

 

Günlük hayatta gerçekleşemeyen özlemler, yaşanabiliyor 

 

4 mevsim doğanın tüm güzelliğini, 50’nin üzerindeki aktiviteyi, lezzetli yöresel yemekleri, güler yüzlü hizmet anlayışı ile sunduklarını belirten İksir Aydın, yapılan anketler ve yüz yüze görüşmelerde %100’e yakın misafir memnuniyeti sağladıklarını ve bu konuda çok iddialı olduklarını açıkladı.  

İksir Resort Town dan  konukların yeniden gelmek üzere ayrıldığını kaydeden İksir Aydın, şunları söyledi:

“Doğal yaşam ve doğal beslenme, İksir Resort Town Tatil Kasabası’nda konforla bütünleşerek sunuluyor. Gittikçe daralan kent yaşam alanları, stresli iş ve günlük yaşam, doğaldan uzak beslenme gibi birçok neden; gelecek yıllarda insanların daha çok doğayla iç içe olma, bol oksijenle sağlık kazanma, doğal olan ürünle beslenme,  hobilerini sevdikleriyle paylaşarak tatil yapabilme isteklerini artırmaktadır. Bizler, insanların bu tür taleplerine tanık oluyoruz. Domates toplamayı ilk defa bahçemizde deneyimleyen çocukların sevinci, sıcak köy ekmeğini doğal tereyağıyla yiyen büyük annenin geçmişteki eşsiz duyguyu yeniden yaşaması, atlarla safariden dönerken ormandan topladığı mantarları da yanında getiren misafirin gözlerinden okunan keyfi bizleri mutlu ediyor. Yine, toplantı salonlarımızdan iş yaşamının sorumluluğunu yerine getirip dışarı çıkan ve çıktığı anda da sevdikleriyle beraber ormanda yürüyüşe çıkıp rastladığı karacayı fotoğraflamayı başaran şanslı misafirlerimiz, bize turizmde doğru yolu seçtiğimizi gösteriyor. Misafirlerimizin burada çok mutlu olduklarını, yeni deneyimler kazandıklarını, tekrar tekrar gelmek istediklerini ifade etmeleri ve gelmeleri, bizleri çok ama çok mutlu ediyor” diye konuştu.

İksir Resort Town’da, kısa mesafede gezilip- görülecek yerler

 

*Yumurtacı Göleti – Ceviztepe arası bisiklet turu 7 kilometre

*Taşçılar Göleti – Yumurtacı Göleti arası bisiklet turu 15 kilometre

*Kös Deresi arası trekking 3,5 kilometre

*Göktepe arası ATV, At safari, trekking 7 kilometre

*Ballıdağ arası trekking 18 kilometre

*Yumurtacı Göleti trekking 3,5 kilometre, Gölette Göçmen Kuş Gözlemi ve Barbekü

*Ballıdağ Kule arası trekking 9 kilometre

*Elveren Yaylası çeşitli mantar türleri ve kırmızı karıncaların bulunduğu yayladır.

*Karaca ören, 30 kilometre, Balıyla meşhur olan bu köy, ahşap konaklara sahiptir.

 

Yapmadan dönme!

 

********Marangozhanede;

*Daday sandalyesi ve ahşap oymacılığı atölye çalışması

*Kızak ve kar ayakkabısı (hedik yapımı)

 

********Dokuma tezgahında;

*Kastamonu el dokuması yapımı atölyesi

 

********Elveren Yaylası ve Ballıdağ mevkinde;

*Mevsimine göre, mantar gözlemciliği ve toplayıcılığı

 

*********Soğucaova Kış Sporları ve Yayla Turizm Merkezi

*Hediklerle Doğa Yürüyüşü

*Snow Tube – Doğal hayatı gözlem safarisi

*Amatör kayak, kızak,

 

Kastamonu:

 

7 bin yıllık tarihiyle, Hitit’lerden günümüze kadar birçok uygarlığa merkezlik, iki Türk beyliğine başkentlik yapan, Osmanlı İmparatorluğu’nun önemli vilayetlerinden biri olan Kastamonu’nun, tarihi ve kültürel zenginliğinin yanında, benzersiz doğal güzelliği bulunuyor.

 

Flora faunası, çok sayıda endemik bitki türü, kanyon, mağara, şelale, yayla gibi eşsiz doğal ortamı bünyesinde toplayan ve %70’in üzerinde ormanlık alana sahip olan Kastamonu, 4 mevsim doğanın tüm renklerini, dokusunu ve güzelliklerini yaşayabileceğiniz, dünyanın sayılı kentlerinden birisidir.

Küre Dağları Milli Parkı, sahip olduğu 37000 hektarlık yüzölçümü ile Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın 13. PAN-Parkı olarak Ağustos 2012’de tescil edilmiştir. PAN-Parks ağı, Avrupa çapında, iyi muhafaza edilmiş doğal değerler ve kaliteli ziyaretçi hizmetleri gibi çeşitli ölçütlere göre yapılan bağımsız denetim süreci sonucunda WWF (World Wild Fund ) ve Molecaten Group tarafından belge almaya hak kazanan korunan alanları içerir.

Kentin eko-turizm destinasyonları olarak, Ilıca Şelalesi, Valla Kanyonu, Ilgarini Mağarası, Horma Kanyonu, Kokurdan Yaylası sıralanabilir.

 

İksir Resort Town Tatil Kasabası

Telefon:        0366 616 10 16

GSM:             0532 302 91 84

info@iksirresorttown.com 

www.iksirresorttown.com

2286
0
0
Yorum Yaz