Japon ve Uzakdoğu mutfağı tanıtıldı

2013-01-17 14:57:00
Japon ve Uzakdoğu mutfağı tanıtıldı |  görsel 1

 

 

Yeniçağa'da ‘Japon ve Uzakdoğu Mutfağı’ tanıtıldı

 

Bolu'nun Yeniçağa ilçesinde "Japon ve Uzakdoğu Mutfağı, Yaşam Biçimi, Mutfak Kültürü ve Yemek Bilgi Paylaşımı" paneli yapıldı.

 

Bolu’nun Yeniçağa ilçesinde "Japon ve Uzakdoğu Mutfağı, Yaşam Biçimi, Mutfak Kültürü ve Yemek Bilgi Paylaşımı" paneli, 15 Ocak tarihinde Yeniçağa Otelcilik Meslek Lisesi’nde öğrenim gören 150 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Yeniçağa Otelcilik Meslek Lisesi’nde, Yeniçağa Profesyonel Aşçılar Derneği tarafından düzenlenen panelde bir konuşma yapan Dernek Başkanı Mustafa Boyacı, Uzakdoğu mutfağı ile ilgili yaşam biçimleri, mutfak kültürü ve yemek bilgi paylaşımı konulu panel gerçekleştirdiklerini, uygulamalı olarak Japon mutfağının tanıtımını yaptıklarını ve Japonların günlük yaşamlarında yedikleri yemeklerin tanıtıldığını söyledi. Boyacı, Otelcilik Turizm Meslek Lisesinde okuyan öğrencilere, mezun olduklarında Uzakdoğu ülkelerine gittikleri takdirde, çalışacakları otellerde zorluk çekmemeleri için böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade etti.

Ekol Gıda sponsorluğunda gerçekleşen panelde, Japon mutfağından sebze- et ağırlıklı şabu şabu, deniz mahsullerinden yapılan yumurta muhallebisinde aralarında bulunduğu çeşitli yemekler hakkında bilgi verildi.

Yeniçağa Otelcilik Meslek Lisesi’nde öğrenim gören 150 öğrencinin katıldığı panel, 12 yıldır Japonya’da yaşayan Bolu Yeniçağalı şef Halit Özen tarafından gerçekleşti.

 

Bir sonraki panel, Üsküdar Anadolu Kız Meslek Lisesi’nde

 

Yeniçağa Profesyonel Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sadullah Önal, 2013 yılı kapsamında eğitim panellerinin süreceğini ifade ederek, bugün (17 Ocak Perşembe) sabah 09.00’da Üsküdar Anadolu Kız Meslek Lisesi’nde, Uzakdoğu mutfak eğitimleri verileceğini söyledi.

 

8831
0
0
Yorum Yaz