Kate Middleton’ın çanta taşımasının sırrı çözüldü

2017-01-07 11:25:00
Kate Middleton’ın çanta taşımasının sırrı çözüldü |  görsel 1

İngiltere Prensesi Kate Middleton, her katıldığı davette clutch türü çantasını iki eliyle tutmasıyla biliniyor. Prenses neden çantasını böyle taşıyor? Görgü kuralları uzmanları açıkladı.

İngiltere kraliyet ailesinin en popüler ismi olan Cambridge Düşesi Kate Middleton, her zaman elinde taşıdığı clutch türündeki mini çantalarıyla dikkat çekiyor.

Davranış kuralları uzmanları, Middleton’ın çanta taşıma tercihinin modayla alakalı bir seçim olmanın ötesinde farklı anlamlar taşıdığını iddia etti.

ABD'deki Beaumont Etiquette adlı okulun sahibi olan Myka Meier, Cambridge Düşesi Middleton’ın el sıkışırken çantasını iki eliyle önünde tutmasını uygunsuz bir davranış olarak nitelendirirken; görgü kuralları uzmanı William Hanson, prensesin çantasını bir koruma kalkanı olarak kullandığını ve bunun da yanlış bir yöntem olduğunu savundu.

Hanson, “Düşes belli kişilerle el sıkışmamayı tercih ediyor olabilir ama bunu başarmanın başka yolları var. Kraliçenin ya da başka kraliyet üyelerinin yaptığı gibi askılı bir çantayı koluna takabilir” dedi.

“Protokol kuralı gereği, kraliyet ailesinin (aynı kandan ya da evlenerek aileye katılmış olsun) herhangi bir üyesi size elini uzatmadıkça elinizi uzatmazsınız” diyen Hanson, bu nedenle Middleton’ın kendini aksesuarla korumasının gerekmediğini söyledi.

“Deneyim kazandıkça Middleton herkesle el sıkışması gerekmediğini anlayacak. Nazik bir gülümseme yeterli olacaktır” dedi.

Hanson, Middleton’ın kayınpederi Prens Charles’a ya da Charles’ın babası Prens Philip’e bakarak ilham alabileceğini söyleyerek, “Onlar sıklıkla ellerini arkada birleştirirler; bu, teknik olarak doğru değil ama konumları gereği kendilerini böyle kurtarıyorlar” dedi.

Prens Charles ve eşi Camilla’nın eski kahyası Grant Harrold, Kate Middleton’ın imza niteliğindeki, iki eliyle çantasını tutma pozunun, el sıkışmaktan kaçınma isteğinden ziyade zarif bir duruş olarak kabul etmesinden kaynaklandığını söyledi.

“Cambridge Düşesi, sıklıkla çantalı ya da çantasız olsun ellerini önde birleştirerek poz veriyor. Bu, kendine güvenen insanların hareketidir. Başkanlar, hükümet üyeleri ve devletin başındaki kişiler arasında popüler bir duruştur” dedi.

 

25
0
0
Yorum Yaz