Kiev'de buraları mutlaka görün!

2012-11-20 11:32:00
Kievde buraları mutlaka görün! |  görsel 1

 

 

 

Slav şehirleri arasında mutlaka görmeniz gerekenlerin başında yer alan Kiev hem kültürü hem de inanılmaz eğlence hayatıyla kesinlikle aradığınızı bulacağınız bir yer!

Kiev'de buraları mutlaka görün!

 

Kiev Ukrayna’nın başkenti olması sebebiyle en çok nüfusa ve imkana sahiptir. Sayısız restoran, kulüp ve barın bulunduğu Kiev’de yerel yemeklerin tadına bakabilirsiniz.

Bağımsızlık Meydanı’nda mutlaka bir yürüyüş yapın ve oturup manzaraya doğru çayınızı yudumlayın. Birbirinden güzel çeşmeleri olan bu meydanı özellikle gece görmenizi de tavsiye ederiz.

Kiev'de buraları mutlaka görün!

Kiev’de mutlaka görmeniz gereken yerlerden bir diğeri de Kievo-Pecherska Larva olarak adlandırılan Yer Altı Mağara Manastırı’dır. 11. yüzyıla dayanan sayısız mağaralarda mumyalanmış keşişlerin vücutlarını da görebilirsiniz.

Kiev'de buraları mutlaka görün!

Kiev’in en ilginç yanlarından biri sadece güzel ve yakışıklıların kabul edildiği gece kulüpleridir. Bu kulüplerde eğlencenin doruklarında  saatler geçirebilirsiniz.

Kiev'de buraları mutlaka görün!

St. Sophia Katedrali UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bir katedraldir. Kiev’de en çok ziyaretçi çeken noktalardan olan katedraldeki 11. yüzyıla ait mozaiklere hayran kalacaksınız. Şehrin inanılmaz bir görüntüsünü yakalayabileceğiniz çan kulesinden etrafı seyredebilir ve 1000 yaşı aşkın resimlerin süslediği duvarlara bakarken saatler geçirebilirsiniz.

Kiev'de buraları mutlaka görün!

Çernobil Müzesi Kiev’e gidenlerin mutlaka görmesi gereken bir başka noktadır. Dünyanın en kötü ve ölümcül kazasına şahit olmuş bölgesine ait bilgilerin ve kalıntıların sergilendiği Çernobil Müzesi, Çernobil turuna katılamayanlar için iyi bir alternatif olacaktır. Ancak zamanınız varsa düzenlenen turlara katılarak bölgeyi kendi gözlerinizle görmenizi de öneririz.

Vizesiz Kiev turunun detayları ve fiyatları için tıklayın!

1300
0
0
Yorum Yaz