Mehmet Ali Brand'ın son durumu

2013-01-16 17:40:00
Mehmet Ali Brandın son durumu |  görsel 1

 

 

Bir süredir pankreas tedavisi gören Usta gazeteci ve program yapımcısı Mehmet Ali Birand hastaneye kaldırıldı.

Kanal D Haber Grup Başkanı deneyimli televizyoncu Mehmet Ali Birand yoğun bakıma kaldırıldı. Doktorlar Birand'ın iyileşeceğinden umutlu. 

Birand, mart ayında Amerikan Hastanesi'nde bir operasyon geçirmiş ve safra kesesi yolundaki tıkanıklığı açmak üzere Birand'a stent takılmıştı

 

Ünlü haberci dün aniden rahatsızlanarak yeniden Amerikan Hastanesi'ne kaldırıldı ve safra kesesindeki stent değiştirildi.

ÖLDÜ İDDİASI

Birand'ın bugün hastaneye kaldırıldığı sosyal medyadan öğrenilince sevenlerini paniğe kapıldı.

Twitter'da da bir anda TT olan Birand'ın yaşamını kaybettiği iddiaları ortalığı sarstı.

DOKTORLARI UMUTLU

Birand şu an Amerikan hastanesinde yoğun bakımda tutuluyor. Doktorlar Birand'ın sağlık durumundan ümitli.

SON BİLGİ: STENT DEĞİŞİRKEN ENFEKSİYON KAPTI

Mehmet Ali Birand 'ın sağlık durumuyla ilgili açıklamayı Kanal D Haber Direktörü Süleyman Sarılar yaptı.

Sarılar, ''Daha önce biliyorsunuz safra kesesine bir stent takılmıştı. Bu stendin rutin değişme zamanı gelmişti. Dün yapılacaktı ama operasyon bugüne kaldı. Bugün stent değiştiğinde bir enfeksiyon meydana geldi. Doktorlar bir enfeksiyon tespit etti. Kan değerlerinin normale dönmesi için hastanede tutuyorlar'' dedi.

HAYATİ TEHLİKESİ YOK

 Süleyman Sarılar, ''Doktorlar hayati tehlikesi yok diyor. Yani söyledikleri şu. Kan değerleri normale dönünceye kadar kontrol altında hastanede tutacağız diyorlar'' şeklinde konuştu. 

BİLİNCİ AÇIK

Birand'ın bilincinin açık olduğunu da söyleyen Sarılar, ''Ben yanına girmedim. Doktorlarla görüştüm. Doktorların açıklaması bu. Bundan öte bir şey söylemiyorlar'' dedi.

 


İZLEYİCİLERİNE CANLI YAYINDA VEDA ETMİŞTİ

Mehmet Ali Birand 24 Haziran 2012 tarihinde akşam programının sonunda söyledikleri ile izleyenleri şaşkına çevirmişti. Birand ‘Artık veda zamanı’ demiş, neden ayrıldığını da açıklamıştı..

Kanserle mücadele eden Birand o gece şunları söylemişti: 

“Tatile falan çıkmıyorum. Bir süredir gördüğüm tedavi iyi sonuç verince yarın kendimi cerrahlara bırakıyorum. Önemli bir ameliyatım var. Kötü değil iyi bir haber veriyorum."

Sezon başında yeniden buluşmayı çok istediğini belirten Birand, izleyicilerden, seven sevmeyen herkesten dua beklediğini istemişti..

Daha sonra ise twitter adresinden şunları yazmıştı:

-Sevgili dostlar... an itibariyle tam 127 bin 159 kişisiniz(bu sayı sürekli artıyor) hepinize çok teşekkür ediyorum.

-Bugüne kadar Twitter'ı çok önemsedim.Bana yazdığınız her şeyi okudum. Dikkate aldım. Ancak biliyorsunuz bir süredir tedavi görüyordum.

-ve çok iyi sonuç aldık.Bu sayede yarın ameliyat olacağım ve bir süre ne ekrana çıkabileceğim ne posta'daki yazılarımı yazabileceğim

-ne de Twitter üzerinden gündemi değerlendirebileceğim. Doğrusunu söylemek gerekirse ağır bir ameliyat olacak.Ancak doktorlarıma güveniyorum

-Kendime gelince ilk olarak Twitter'dan sizlere bilgi vereceğim. Sizden şimdi tek bir isteğim var.O da dualarınızı eksik etmemeniz

-SON NOT: Bazı dostlar çiçek yollamak istiyor. Onca parayı çiçeğe vereceğinize Kasımpaşa Çocuk yuvasındaki yetim çocuklara yardım edin. (Gazeteciler.com)

649
0
0
Yorum Yaz