Nokia telefon pazarına geri döndü!

2017-01-10 12:38:00
Nokia telefon pazarına geri döndü! |  görsel 1

Finlandiyalı teknoloji devi akıllı telefon pazarına geri döndü. Nokia yeni nesil Android akıllı telefonun tüm detaylarını açıkladı. Firmanın Nokia 6 adını taşıyan şık tasarımlı akıllı telefonu hakkındaki teknik detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Microsoft ile yaptığı anlaşma nedeniyle uzun zamandır telefon üretmesi yasak olan Nokia tekrar pazara döndü. Firma yasağın kalkmasıyla birlikte yeni nesil akıllı telefonu Nokia 6’yı tanıttı. Şık bir tasarıma sahip olan cihaz firma için bir miladı temsil ediyor. Ürün her ne kadar bir miladı temsil etse de dünyanın her yerinde satışa çıkmayacak. Tahminlere göre firma eski mali gücüne geri dönebilmek için ilk olarak özel bir pazarda ürününü sunacak. Bu pazardaki duruma göreyse diğer pazarlara yayılacak.

Nokia 6 adını taşıyan yeni nesil akıllı telefon oldukça şık bir tasarım ile geliyor. Telefon firmanın yeni stratejisi kapsamında sadece Çin pazarında satışa sunulacak. İlk Androidli akıllı telefonunu Çin pazarında satışa sunacak olan Avrupalı firmanın bu kararının arkasında pazar payı edinmenin ve eski mali gücüne ulaşmanın olduğu tahmin ediliyor.

Nokia 6 orta ve alt seviyede sayılabilecek bir akıllı telefon. Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 430 yongaseti ile birlikte gelen telefonda 8 çekirdekli bir işlemci bulunuyor. 4 GB LPDDR3 belleklerin kullanıldığı telefonda 64 GB dahili depolama bulunuyor. Aynı zamanda depolama miktarı micro sd hafıza kartıyla 128 GB’a kadar arttırılabiliyor.

LTE Cat 4 desteğine sahip olan telefon 150 Mbps indirme ve 50 Mbps yükleme yapabiliyor. Android’in en güncel sürümü olan 7.0 Nougat ise kutudan çıkmış haliyle cihaza eşlik etmekte.  5.5 inç büyüklğünde IPS LCS ekranın kullandığı cihaz 1920×1080 ekran çözünürlüğüne sahip. 2.5D eğitimli ekran koruma camı Gorilla Glass olarak tercih edilmiş. Ekran ayrıca 403 ppi piksel yoğunluğuna ve 450 nits parlaklık değerine sahip. Bu parlaklık değerinin pek çok şartta yeterli olacağını söyleyebiliriz.

Kamera olarak 16 MP çözünürlüğünde 1.0um bir sensör kullanırken sensörün diyagram açıklığı da f/2.0 seviyesinde. Özçekim kamerası olarak ise 8 MP çözünürlüğünde 84 derece geniş açıya sahip f/2.0 bir kamera bulunmakta. Bağlanılabilirlik özellikleri olarak Micro USB 2.0 ile gelen cihaz OTG desteğine sahip. Ayrıca cihazda  Dolby Technology tarafıdan geliştirilen Dolby Atmos ®  ses sistemi ve özel ampi kullanılmakta.

33
0
0
Yorum Yaz