Yeni yılda anlamsız yüklerden 6 adımda kurtulun

2017-12-29 16:45:00

AL Danışmanlık Genel Müdürü, Marka Yönetimi ve İnsan Kaynakları Danışmanı Ayşen Laçinel, şunları şöyledi: “Bir kocaman seneyi geride bırakırken, neler yaşandı ve neleri bırakmalı bu öğrenildi mi? Hayatımıza girip, sözler verip, farklı görünüp anlamsızca yer alanlar kimler oldu? Kimlerle yola çıkıp bir baktın ki yok yanında. Ne anlaşmalar yapıldı, sözleşme maddeleri yerine getirilmedi, bir de üste çıkmaya çalıştı karşı taraf; yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali. Sadece yalancılar, oyuncular ve ne istediğini bilmeyen yalpalayanlar mı hayatında yer kapladı? Bir de, senin ertelemelerin, vazgeçmelerin, aşırı tevazun hoşgörme yaklaşımın ne kadar yük getirdi? Fark yaratacak o büyük projeye, bir türlü yeterli zamanı ayırmamanı ve değmez insanlara, anılara, konulara değerinden çok yer verdiğini farkettin mi? Bir koca yıl denedin iyi ki de denedin insanları, ilişkileri, işleri ve elinden gelenin en iyisini de yaptınsa ve yine de istediğin gibi olmadıysa öğrendin, bildin işte. Bundan ne olur ne olmaz, bu kumaştan bu çıkar, dedin. Ve yeni bir yılda anlamsız yüklerden kurtulma zamanı geldi” diye konuştu.

Şimdi, Anlamsız Yüklerden Kurtulma Zamanı

1-Tüm yaşanmışlıklardan öğrendiğini farket.

2-Sana yük olan anlamsız yere hayatına girmesine izin verdiğin ne varsa farket. At yükleri çıkar hayatından ve kurtul

3-Sen bu yüklerden, huzurla keşkesiz kurtulduğunda, hayatında yepyeni tertemiz yerler açılacak.

4-Yeni yılla birlikte yer açtığın tertemiz zamanlar için geçmiş yıldan aldığın dersle, ne istediğinin, sana neyin iyi geleceğinin çok daha farkında seçimler yap.

5-Değerlisin. Seni değersizleştirecek, ne birileri, ne yaklaşımları, ne de olguları yaşat.

6-Kendini bil, değerini hatırla. Değerini bilenlerle ol ve sen de değer bil. Göreceksin ki, bu arınma sana şahane bir yaşam yolculuğu yapma şansı verecektir. Hayat iyi insan olma çabasında kendini gerçekleştirme yolculuğudur ve iyi insanlarla güzeldir.

0
0
0
Yorum Yaz